Janusz Jurek - światowej klasy artysta grafik z Polski.

 

Janusz Jurek to grafik, projektant i artysta wizualny z Polski, urodzony w Ostrów Wielkopolski, gdzie do dzisiaj mieszka i pracuje. Jego prace, które charakteryzują się eksperymentowaniem z linią, można sklasyfikować jako sztukę generatywną. Technika, którą stosuje, opiera się na połączeniu nowych technologii z programowaniem proceduralnym i zawiera w sobie elementy klasycznego rysunku. Pierwszym etapem tworzenia tego rodzaju grafik jest napisanie kodu, który pomaga komputerowi generować formy przestrzenne. Następnie, artysta korzystając ze swoich umiejętności rysowania i rzeźbienia, nadaje im kształty inspirowane ciałem ludzkim.

Jego prace zdobywają liczne nagrody i wyróżnienia na całym świecie. W 2021 roku zdobył pierwsze miejsce w konkursie Minamata Convention w Genewie w Szwajcarii, a w 2019 roku pierwsze miejsce w konkursie Wielkopolska Press Photo.

Jesteśmy dumni, że jego prace znajdują się na naszych panelach ściennych. Dzięki naszej unikalnej technologii umieszczania grafik na panelach, struktura naturalna paneli pozostaje nienaruszona. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wprowadzić do swojego wnętrza prawdziwą sztukę w oryginalny sposób!

Prace Janusza Jurka prezentowane były na wielu wystawach i pokazach na całym świecie. W 2023 roku można zobaczyć je na Italian Street Photo Festival w Rzymie we Włoszech oraz na Ras Al Khaimah Fine Arts Festival w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to artysta o niesamowitym talencie i wyjątkowej wrażliwości, którego prace z pewnością zainspirują każdego, kto zdecyduje się na ich oglądanie. A te najczęściej nakładamy na:

- Slim Art - elastyczna płyta cementowa. Płyty te są nie tylko lekkie i cienkie, ale również charakteryzują się wysoką izolacją akustyczną i cieplną, co czyni je idealnym wyborem do nowoczesnych i klasycznych przestrzeni. Możliwe jest zamówienie gotowej aranżacji lub zrobienia na zamówienie płyt o konkretnym rozmiarze, aby idealnie pasowały do Twojej przestrzeni.

- Jeśli wolisz bardziej surowy styl, to kolekcja lameli betonowych z pewnością Cię zainteresują. Ryflowane płyty betonowe wyglądające jak popularne lamele ścienne, wykonane z betonu architektonicznego. Zobacz kolekcję lameli betonowych Papilarnie.

Na wszystkie nasze płyty z pracami autora, grafiki są przygotowywane cyfrowo przez samego Janusza Jurka. Do każdej z zakupionych u nas płyt załączamy osobiście przygotowany i podpisany przez artystę certyfikat autentyczności z numerem seryjnym. 

Certyfikat autentyczności grafiki Wallmix

Dzięki Januszowi Jurkowi i jego unikalnym grafikom, możesz teraz mieć wyjątkowe dzieło sztuki w swoim domu. Niezależnie od tego, czy wybierzesz płytę Slim Art, czy lamele betonowe Papilarnie, prace tego artysty dodadzą niepowtarzalnego charakteru Twojemu wnętrzu i sprawią, że stanie się ono jeszcze bardziej wyjątkowe.