Klipsy CLIP-ON. System montażowy do paneli ściennych.

Zalety:
- szybkość montażu
- idealna prezycja dzięki znacznikom
- duża nośność - jeden klips utrzymuje 25 kg wagi
- możlwość szybkiego wypięcia panelu po instalacji
- spełniają normy przeciwpożarowe
- wiele zastosowań: płyty betonowe, panele ścienne, panele modułowe.

 

  • Cena netto: 7,72 zł 9,50 zł
  • szt.

Opis, zastosowanie i zalety

Rewolucyjny system klipsów montażowych CLIP-ON. Idealnie nadaje się jako system montażowy dla dekoracyjnych paneli i modułów ściennych, gdzie może być stosowany jako system dedykowany. System ten można stosować również przy montażu płyt betonowych oraz innych płyt i modułów, które wymagają precyzyjnego i mocnego umocowania na ścianie, lub innej powierzchni montażu. Klipsy montażowe CLIP-ON doskonale radzą sobie z ciężkimi panelami, które należy mocno i precyzyjnie umocować do ściany lub innej powierzchni nośnej.

Clip On Wallmix

Udźwig i siła wypięcia

System montażowy klipsów CLIP-ON charakteryzuje się znakomitymi parametrami udźwigu i siły potrzebnej na wypięcie.  Każdy pojedynczy klips montażowy zgodnie z przeprowadzonymi próbami wytrzymuje udźwig minimum 25kg. Przy obciążeniach większych jak 25kg na jeden punkt zawsze uszkodzeniu ulegają wkręty, lub nity montażowe a sam klips nigdy nie ulega uszkodzeniu. Siła potrzebna na wypięcie pojedynczego klipsa to 10kg. Montując np. panel na 4 klipsy cały system montażowy jest w stanie osiągnąć udźwig przekraczający 100kg. Dodając do panelu kolejne klipsy zwiększamy jednocześnie siłę udźwigu całego systemu.

Znaczniki jako szybki i łatwy sposób montażu

Dzięki możliwości użycia znaczników zakładanych na klipsy montażowe możemy idealnie oznaczyć punkty i miejsca montażu przeciwległych klipsów, tak aby mocowany element z największą precyzją umieścić na ścianie, lub powierzchni montażowej.

Dylatacja lub jej brak

W zależności od sposobu montażu paneli ściennych za pomocą systemu CLIP-ON pomiędzy montowanym panelem, a ścianą możemy uzyskać dylatację do 12mm. Dylatacja doskonale nadaje się do ukrycia w niej zbędnych kabli (np. zamiast peszla w przypadku montażu na ścianie z telewizorem), montażu systemu oświetleniowego LED, ukrycia transformatora, itp. Frezując odpowiedniej głębokości otwory na klipsy montażowe w panelach możemy zmniejszyć szerokość dylatacji nawet do zera - tak aby montowane panele przylegały bezpośrednio do ściany.

Wielokrotne wczepianie - wyczepianie

Niewątpliwą zaletą systemu jest możliwość wielokrotnego wyczepiania i ponownego wczepiania produktu, który montujemy za pomocą klipsów. Jest to duża zaleta w przypadku gdy za panelami chcemy ukryć kable, transformatory, LED, lub inny podobny osprzęt. Zawsze gdy nastąpi konieczność bezpośredniej ingerencji w osprzęt (np. spalony transformator) - panel będzie można szybko wypiąć. Po zażegnaniu problemu panel ponownie wczepiamy w kilka sekund bez konieczności użycia jakiś dodatkowych narzędzi.

Obrót i zmiana aranżacji

W przypadku mocowania obiektów kwadratowych, takich jak np. panele ścienne istnieje możliwość ich wyczepiania, obrotu o wielokrotność kąta 90 stopni i ponownego wczepiania, tak aby np. poprzez obrót panelu zmienić wygląd dekoracji na ścianie. Tym właśnie sposobem możemy zmieniać wygląd całych aranżacji ściennych zmieniając szybko położenie nawet wszystkich paneli ściennych.

Wielokrotne użycie

Po demontażu ze ściany paneli montowanych za pomocą systemu klipsów CLIP-ON, zarówno panele jak i sam system montażowy nadają się do ponownego użytku i nie są zniszczone tak jak to jest w przypadku montażu za pomocą kleju.

Możliwości

System montażowy CLIP-ON daje duże możliwości i pole manewru dla architektów. Użycie klipsów CLIP-ON umożliwia montaż paneli bezpośrednio do ściany, lub z możliwością uzyskania dylatacji nawet do 12mm. Dylatacja pomiędzy ścianą a montowanymi panelami pozwala na ukrycie wszelkiego zbędnego osprzętu elektronicznego, którego nie chcemy eksponować na widoku, oraz na szybki i łatwy montaż oświetlenia LED, tworząc tym samym z paneli piękny portal oświetleniowy. Solidnie wykonane ze stali nierdzewnej klipsy montażowe można stosować w budynkach użyteczności publicznej, a także wielokrotnie wyczepiać i wczepiać co daje możliwość szybkiego demontażu i ponownego montażu, oraz użycia paneli i całego systemu montażowego ponownie w innym miejscu, bez narażania paneli i systemu na jakiekolwiek uszkodzenia.

Uniwersalne użycie - nie tylko panele ścienne

System montażowy CLIP-ON to system uniwersalny. Można go używać nie tylko do montażu paneli, modułów i innych dekoracji ściennych, lecz także do innych. Klipsów montażowych CLIP-ON możemy używać z równie dużą skutecznością przy montażu sufitów podwieszanych, boazerii, zdejmowanych pokryć, paneli rewizyjnych, elementów reklamowych, ścian windowych, itp.


Materiał i sposób montażu

Klipsy montażowe CLIP-ON to rewolucyjny, opatentowany system wykonany ze stali nierdzewnej co nadaje im odpowiednich właściwości ognioodpornych i antykorozyjnych. System klipsów montażowych umożliwia szybką instalację paneli i pokryć poprzez proste dociśnięcie. Demontaż odbywa się poprzez lekkie pociągnięcie panelu. System klipsów CLIP-ON zapewnia niewidoczne mocowanie mechaniczne, dzięki czemu połączenie dwóch elementów jest szybkie i niezawodne. CLIP-ON składa się z 2 elementów – męskiego i żeńskiego. Oba wykonane są ze stali nierdzewnej i zostały wyprofilowane tak, aby umożliwić ich szybkie połączenie. System montażowy instaluje się za pomocą śrub, nitów lub po prostu przykleja. W zależności od użytej serii klipsy mają siłę wypięcia 7 kg lub 10 kg. W ułatwieniu i usprawnieniu całego procesu montażu pomagają załączone do całego systemu - Znaczniki Montażowe. Stosując znaczniki montażowe możemy osiągnąć idealną precyzję rozmieszczenia elementu montażowego na ścianie, lub innej powierzchni.

Szybkie kroki przy montażu za pomocą systemu CLIP-ON

Poniżej 4 proste kroki przy montażu systemu montażowego CLIP-ON:

1) Montaż żeńskiego klipsa CLIP-ON do elementu poprzez przykręcenie, przyklejenie lub nitowanie
2) Umocowanie znacznika - poprzez Wciśnięcie znacznika do klipsa żeńskiego
3) Ustawienie elementu w wybranym miejscu i lekkie dociśnięcie, które ma na celu oznakowanie miejsc montażu klipsów. Oznakowanie będzie służyło jako odniesienie do zamocowania klipsa męskiego
4) Montaż klipsa męskiego w oznaczonych miejscach

Clip On Wallmix

Gwarancja i dostawa:

Na produkt udzielamy 24 miesięcznej gwarancji. Termin dostawy to 14 dni. Koszt dostawy w zależności od wybranej opcji w koszyku zakupowym.